תמונה של קוד פייסבוק
כותב המאמר

פתיחת תיק במע מ

 

איך פותחים עוסק פטור? פתיחת עסק חינם, פתיחת תיק במע"מ

 

יש לגשת לתחנת מע"מ הקרובה למקום העסק, או לחברת YPAY  שבה ניתן לפתוח בחינם דרך עמדת שע"מ תוכנה המקושרת למע"מ שבה אפשר למעשה לפתוח בצורה מהירה ללא המתנה בתור של משרדי מע"מ. במידה והעסק בשכירות יש להציג חוזה שכירות.
בפתיחת התיק אנו נמלא לך טופס 821 , נצרף תעודת זהות ומסמך המעיד כי יש לך חשבון בנק. אם החשבון הוא משותף אם בן/בת הזוג יתווסף טופס נוסף שבו הבן/בת מצהיר על כך שהוא מודע לכך שהחשבון משמש למע"מ.  בסוף הפעולה תשלח תעודת עוסק מורשה או פטור לפי החלטת הלקוח.

 


 

פתיחת תיק במס הכנסה 

בעל עסק עצמאי בניגוד לעובד שכיר מחויב להודיע לרשות המיסים על התחלת פעילות בעסק ולפתוח תיק במס הכנסה. פתיחת תיק לעצמאי במס הכנסה הינה פשוטה ומתבצעת על יד מילוי טופס 5329, הטופס כולל  פרטים אישים והצהרה על מקורות ההכנסה. פתיחת תיק במס הכנסה לעוסק פטור ופתיחת תיק במס הכנסה לעוסק מורשה הינה זהה ומתבצעת על אותו טופס 5329. פעולה זו של פתיחת תיק יכולה להתבצע במשרדי ypay  .

 

תיק במע"מ

פתיחת תיק במע"מ נדרשת עבור כל ישות לצורך דיווח ועוד. כך לגבי עוסק פטור החייב רק בדיווח על מחזורי מכירות ובנוסף, לעוסק מורשה או לחברה בע"מ. האחרונות אף מנפיקות חשבוניות מס אשר כוללת את הסכום עבור השירות או המכירה ובתוספת לו את סכום המע"מ הקבוע בחוק. הן אמורות להעביר את הסכום הנגבה לרשויות בניכוי הסכומים שהן שלמו לספקיהן. חברת YPAY הנהלת חשבונות באינטרנט מספקת תוכנה מתאימה לניהול פעילות חשבונאית הכוללת גביית מע"מ.

פתיחת תיק במע"מ – במשרד האזורי של הרשות

 פתיחת תיק במע"מ מתבצעת ברשות על פי כתובת המגורים של העסק. ניתן לעשות זאת עצמאית או להיעזר במנהלי או רואי חשבון המספקים שירותים. ניתן להגיע למשרדים עצמם או בצורה מקוונת על ידי מילוי טפסים מתאימים. עוסק פטור אינו מחויב לגבות מע"מ ולהעבירו אבל כן להציג מחזורי מכירות לרשות המיסים לצורך חישובי מס נדרשים ממנו. שתי הישויות האחרות מחויבות בדיווח שוטף, חודשי או דו חודשי לרשויות. פתיחת תיק במע"מ, במס הכנסה ובביטוח לאומי על ידי עסקים נעשית בשלב האחרון ולפני הפעלתו. שני השלבים הקודמים קשורים בהקמתם וכוללים אפיון העסק והכנת תכנית עסקית. הם חיוניות מאוד על מנת שהעסק יהיה מוכוון מטרה. אפיון כולל הגדרת תחום הפעילות, בחירת קהל היעד וכולל גם בחירת מיקום ושם. תכנית עסקית נועדה להתוות דרך פיננסיות ולהציג ליזם את הבעיות שהוא ניצב מולן.

עזרה ממומחים

כאמור כדאי להיעזר במומחים אשר מחוברים בצורה מקוונת לרשויות. כל לקוח נותן למייצג אותו הרשאה לניהול התיק שלו וכך הוא פועל לרישום, לייצוג וכדומה. מומחים אלו אף מייעצים רבות בנושאים חשבונאיים שונים כולל תכנוני מס, החלטות פיננסיות ועוד.

 

פתיחת תיק מע"מ ושירותים נוספים - Ypay

כל עסק חייב להיעזר בתוכנת הנהלת חשבונות מקצועית ויעילה. חברת YPAY הנהלת חשבונות באינטרנט הינה בעלת תשתית מעולה ומספקת תוכנות לניהול מערכת חשובות בעסקים מגוונים. באמצעותה, ניתן להוציא חשבוניות מס וקבלות הנחתמות דיגיטלית ומאושרות על ידי הרשויות. בנוסף, חשבוניות עסקה, הזמנות שירות, דוחות שוטפים ועוד. כל העבודה מול הלקוחות נעשית דיגיטלית, במהירות רבה ועם אפס טעויות.

 

 

שירותים נוספים
משרד רואי החשבון נשיא גולן ושות' משרדנו וותיק, ומבצע ביקורות לכל סוגי החברות מזה שנים רבות.
אנו מציעים את שירותי הביקורת של משרדנו לצורך עריכת המאזן השנתי של חברתכם לשנת המס 2020.

 

 

מנהל חשבונות דיגיטלי אונליין - מוצר חדש של חברת YPAY
כל הנהלת החשבונות שלכם בכף ידכם והכל אונליין . אתם מצלמים מהנייד ואנחנו מקלידים אונליין מהמשרד. אתם לא מאבדים הוצאות ולא מאבדים את הראש. הצטרפו עוד היום - השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

 

פתיחת תיק בחינם לעוסק שממשיך לנהל את חשבונותיו במשרדנו או שעורך את הדו"ח השנתי, אנו מזמינים אתכם לרכוש באתר או לפנות לטלפון  03-5607767 או במייל  Golan@GolanG.co.il

עוסק פטור מורשה או חברה בע"מ 


מנהל חשבונות דיגיטלי 

 

 

 

לינקים למקורות שונים

 

 

עוסק פטור או מורשה  

איך פותחים עסק ברשויות המס?

איך לפתוח תיק במס הכנסה 

שירות והדרכה לפתיחת עסק חדש – בחינם 

טפסים לרשויות המס 

עוסק פטור או מורשה או חברה

פתיחת חברה בעמ

פתיחת עוסק מורשה 

 

 

סרטונים מומלצים

 

 

 

פתיחת עסק 

עוסק פטור מורשה או חברה בע"מ פתיחת תיק במעמ | חברה בעמ

 


Ypay הוא המקום המתאים ביותר עבורך

בנוסף למגוון השירותים שאנו מציעים בחינם ללקוחותינו, ישנם כלים ושירותים נוספים בתשלום שיוכלו לסייע לך בניהול העסק.

צור קשר


מערכת YPAY הינה חינמית לשימוש עצמי. השירות ניתן דרך המייל בלבד. ניתן ליצור קשר 24/7 על כל שאלה שקשורה לתפעול התוכנה.

מגדל ב.ס.ר 4 - רח' מצדה 7, בני ברק, 5126112
  • ראשון-חמישי: 09:00 - 16:00
  • חגים - סגור
טוען...